Czasami są spektakularne… zmiany w ogrodzie. Czasami dyskretne, ale zawsze poprawiają komfort jego użytkowników. Wystarczy odrobina cienia, kilka nowych nasadzeń, atrakcyjne wykończenie rabaty czy drewniana nawierzchnia i już miejsce wypoczynku staje się przytulne i ciepłe. Zapraszamy do obejrzenia kilku z naszych realizacji, gdzie kilka pomysłów zmieniło ogrody i tarasy w naprawdę ciekawe, zachęcające do wypoczynku miejsca.

 


Pergola w przedszkolu
Zaletą dużego placu zabaw w przedszkolu we Włochach jest duża, nieograniczona niczym przestrzeń. Dzieciaki maja gdzie błagać. Ale w słoneczne dni.. całkowity brak cienia. Zaradziliśmy temu stawiając drewnianą pergolę wraz z autorskim kompletem mebli. Wygodnie, przytulnie i w cieniu!


Podwórko na Wilczej
Stylowa kamienica. Ciekawie i nastrojowo. A jest jeszcze piękniej ze zrobioną na wymiar wielką donica w której zagościł klon i mniejszymi skrzynkami, w których znalazły swoje miejsce berberysy, niecierpki i hedery.


Ogród w Lipkowie
Elegancki budynek, ładne ogrodzenie. Minimalistyczny styl podkreśliły pojedyncze nasadzenia z katalpy i wierzby Hakuro Nishiki. System nawodnienia zadba by trawnik był optymalnie podlewany, ogrodzenie wzdłuż dłuższej granicy działki porasta bluszcz pospolity i szpaler tawuły brzozolistnej.


Ogród w Piastowie
Zamiast zdewastowanego trawnika – piękny trawnik z rolki. Wzdłuż ogrodzenia ciekawa rabata z podkładów kolejowych na której zagościły kolorowe krzewy i byliny. System nawodnienia zapewni optymalne podlewanie.


Ogród w Wawrze
Przypadkowe nasadzenia i cień zastąpiły atrakcyjne rabaty, trawnik z rolki i wygodne meble. Na rabacie zagościły tawuły, berberysy, klon palmowy, jarząb i konwalniki. Na pergoli nad ścieżką będą pięły się clematisy.


Patio w biurowcu
Długi, wąski pas ni to trawnika ni to mchu… Brak możliwości większych nasadzeń ale i z tym problemem sobie poradziliśmy wprowadzając duże donice z bukszpanami, ozdobne trawy i pnącza. Falista rabata wysypana otoczakami przełamuje monotonię a taras z desek kompozytowych i wygodne meble tworzą atrakcyjne miejsce na kawę w przewie w pracy.


Taras na Czerniakowie
Nieciekawy murek ozdobiły betonowe donice z pnączami i funkiami. Trawnik będzie podlewany dzięki systemowi nawodnienia a kącik z grillem stał się wygodny i dobrze zabezpieczony dzięki specjalnie zaprojektowanej i wykonanej szafce.


Duża pergola we Włochach
Ładny dom, prosty ogród ale brakowało nieco cienia. Zaradziliśmy temu stawiając długą 8-metrową pergolę. Urozmaiciła elewację i stworzyła przytulny, ciekawy klimat.

Taras na Żoliborzu
Miejsce z ogromnym potencjałem. Odświeżyliśmy je malując elewację i wprowadzając ciekawe, kolorowe nasadzenia. Hamak stał się ulubionym miejscem wypoczynku a po kratce pnie się winobluszcz pięciolistkowy, który na jesieni ubarwi taras ognistą czerwienią.


Taras w Wilanowie
Duży, słoneczny taras. Cień zapewniła pergola a obrzeża tarasu pokryły nasadzenia poprowadzone w specjalnie przygotowanych na wymiar donicach. Intymność zapewniły wysokie trawy a duża powierzchnię białej ściany przełamała zieleń pnączy.


Balkon na Żoliborzu
Długi, wąski pas o nieciekawej nawierzchni. Bardzo zyskał na przytulności po położeniu parkietu i wprowadzeniu kilku ciekawych nasadzeń w samonawadniających donicach. Dzięki przytulnym meblom powstał uroczy zakątek na popołudniowa kawę.


Taras w budynku wielorodzinnym
Skrzynie z iglakami, przytulne meble, piaskowe donice z trawami. Pnącza, sosny górskie, wielobarwne tuje. Z zimnego, mało przytulnego tarasu powstało miejsce gdzie z przyjemnością można usiąść na kawę. Zielony zakątek w centrum miasta.